Kto sme?

Cigár lóža je skvelým miestom pre rovnako zmýšľajúcich ľudí, ktorí hľadajú relax alebo miesto na stretnutie s priateľmi. Pre tých, ktorí navštevujú takéto miesta, využívajú možnosť naučiť sa niečo viac o cigarách, ochutnať ich rôzne druhy a samozrejme si ich zakúpiť. Existuje mnoho typov cigár lóži, ale v mnohých  z nich platia rovnaké pravidlá. Samozrejme etiketa v takomto zariadení môže byť budovaná celkom jednoducho – správaj sa k ostatným tak ako chceš, aby sa správali k tebe. 

Typy lóži

Existujú štyri typy cigár lóži, ktoré je možné nájsť v Severnej Amerike alebo Európe a dve kategórie, ktoré zapadajú do každého typu – Cigár lóže iba pre členov, Verejné cigár lóže, Cigarové obchody s lóžou, Zariadenie s lóžou.

Kategórie lóži

Lóže sa ďalej rozdeľujú do dvoch kategórií – Cigár lóža – knižnica, Športová lóža.

Naša lóža je kombináciou Cigár lóže pre členov s Cigarovým obchodom s lóžou

Do našej lóže, majú povolený vstup registrovaní členovia a ich hostia alebo zákazníci s vernostnou kartou. Naša lóža si účtuje ročný poplatok za vstup s rôznymi výhodami podľa typu karty. Naša lóža je takpovediac domovom pre našich členov, a preto by mal návštevník/zákazník venovať zvýšenú pozornosť pravidlám v snahe neuraziť, či neznepríjemniť  svojim správaním návštevu stálym členom. Súčasťou našej lóže je predajňa, ktorej primárnou úlohou je predaj nadštandardne širokého výberu cigár, vybraných koňakov, rumov a whisky. Čo sa týka kategórie, spadáme do Cigár lóža – knižnica. Ide o pokojnú lóžu v štýle knižnice, podobnú k piano lóži, kde si prídu členovia, návštevníci a zákazníci oddýchnuť a zrelaxovať v pokojnom a príjemnom prostredí. Je pre nás typická jemná hudba a skvelo zásobená predajňa s alkoholom. Samozrejme u nás je dostupných niekoľko zaujímavých periodík a dennej tlače. Určite tu nehľadajte párty atmosféru. Návštevníci by mali mať na pamäti, že ide o miesto relaxu a mnohí návštevníci nebudú chcieť spoločnosť niekoho iného, neznámeho.  Ak máte v úmysle vstúpiť do diskusie k niekomu v takejto kategórii zariadenia, je dôležité byť úctivý a byť si vedomý toho, že oslovený si to nemusí želať, prípadne mať chuť sa zoznamovať. Je to rovnaké, akokeby ste v luxusnej reštaurácii chceli nadviazať rozhovor s cudzím človekom. Samozrejme je iné, keď ste obaja otvorení ku komunikácii. Sme radi, že rešpektujete náš Dress code, a to vstup do lóže v spoločenskej obuvi.

Priniesť alebo kúpiť cigaru

Jednou z tém sváru je, či si doniesť vlastnú cigaru, ak ich Cigár lóža predáva. Pre niekoho je dôležité vedieť, ako dlho zrela cigara v humidore. Preto akceptujeme, ak si donesiete vlastnú cigaru na fajčenie, ale zároveň si kúpite cigaru so sebou.

Výber cigary

U nás máme kvalifikovaný personál, ktorý vám poskytne najlepšie informácie o cigarách a pomôže pri výbere. Títo ľudia by mali byť vašimi najlepšími priateľmi. Využite ich rady a skúsenosti. Vedia o čom hovoria. Je v poriadku dotýkať sa cigár, ale to neznamená, že ich máte stláčať, prípadne chutnať.  Nikto nechce cigaru, ktorá bola stláčaná, či olizovaná. Cigaru stačí jemne rolovať medzi prstami, aby človek zistil či je dobre balená a nie suchá. Posledný tip: Ak je cigara balená samostatne v plastovom obale, neodstraňujte ho. To potešenie je rezervované až pre kupujúceho.

Príslušenstvo k cigarám

K príprave cigár vám ponúkneme spoločné orezávače, popolníky, zapaľovače.  Ak používate spoločné príslušenstvo je dôležité, aby ste ho používali tak, aby ho po vás mohol použiť ešte niekto druhý.

 Záver

Z väčšej časti sú pravidlá Cigár lóži jednoduché. Správajte sa k ostatným s rešpektom. Vstupujte do Cigár lóže s rešpektom a na oplátku budete rešpektovaný aj vy.